Máme se dobře?


Před Sametovou revolucí měli v podstatě všichni stejně. Mzdy byly opravdu nízké, ale na druhou stranu stát podporoval výstavbu cenově dostupných bytů pro mladé rodiny. Stát tehdy podporoval mladé páry k anebo aby zakládaly rodiny, a podniky poskytovaly svým zaměstnancům bydlení zdarma prostřednictvím bezúročných půjček anebo poskytování bytů a domů zdarma za to, že určitou dobu odpracují pro daný podnik. Dnes nic takového neexistuje. Po vstupu do EU by se dalo říct, že se máme ještě lépe, ale je to skutečně tak?

peníze bydlení

Původní záměr vzniku evropské unie byl v tom, aby mezi státy evropské unie mohlo docházet k bezcelnímu obchodu. Bohužel se postupně ukazuje že to není to, co politické elity evropské unie vlastně chtějí. EU už dávno není tím co měla být, a rozdělila se na dvě skupiny – na ty, kteří mají z Evropské unie především výhody, a na ty, kteří to musí trpět a platit. Evropská unie totiž funguje tak, že všechny členské státy pravidelně platí za své členství, a vedení Unie tyto peníze přerozděluje. Dalo by se až říct, že je přerozděluje podle toho, kdo poslouchá. I když se kvůli Evropské unii nemáme zase tak růžově, oproti zemím 3. světa se máme skvěle. Mnohé státy se rozhodně nemají tak dobře jako my. Nemají lékařskou péči na takové úrovni jako my, a jejich školství také není zrovna na úrovni.

peníze dolary

Z tohoto pohledu by se tady dalo říct, že naše životní úroveň je opravdu vysoká. Bohužel ale často vidíme že zaostalé státy nedělají nic pro to, aby se měly alespoň o trochu líp. Radši ať nám nezávidí Americka-nebankovni-hypotekaa dělají něco pro sebe, ani my nemáme svoje výhody bez práce. Evropská unie ale naučila uprchlíky z těchto států, že v Evropské unii dostanou všechno zdarma. I to byl důvod, proč vznikla uprchlická krize v roce 2015. Tehdejší kancléřka Merkelová všechny přesvědčovala že o nic nejde, nicméně všichni víme že realita je úplně jinde.